Zaznacz stronę

siec reklamowaSieć reklamowa Google (znana wcześniej pod nazwą sieci partnerskiej Google) obejmuje zbiór witryn, które nawiązały współpracę z Google (partnerzy w Sieci reklamowej), YouTube i określonymi witrynami Google wyświetlającymi reklamy AdWords.

Sieć reklamowa to strony biorące udział w programie adsense. Twoja reklama pojawi się na stronach powiązanych tematycznie z produktem/usługa promowaną. Ty również możesz być reklamodawcą i aktywować reklamę kontekstową na swojej stronie.

Jeśli masz ograniczony w jakiś sposób budżet (zbyt mały) to jak najbardziej trzeba wyłączyć sieć reklamową, ponieważ może zabierać Ci sporo z budżetu.

Zaletą Sieci reklamowej jest to, że za jej pośrednictwem możemy dotrzeć do potencjalnych klientów na różnych etapach cyklu zakupu. User może przykładowo szukać informacji na temat roweru górskiego, aby dowiedzieć się więcej. Kiedy przeczyta info, być jest duża szansa, że kliknie reklamy sprzedawców online. Jeśli takie reklamy wyświetlalibyśmy tylko w sieci wyszukiwania, taki klient zostałby pominięty.