Zaznacz stronę

PageRank to mechanizm stworzony i opatentowany przez Google. Oznacza wartość strony pod względem ilości linków idących do naszej strony, ilość zaindeksowanych stron, inaczej mówiąc link popularity.Najlepszy sposób na zwiększenie pozycji strony w wynikach google jest zdobywanie kolejnych linków.

Zamierzeniem twórców Google było stworzenie wyszukiwarki, gdzie strony będą się układać w rankingu zgodnie z zainteresowaniem jakie przynoszą, Czyli im więcej dana strona/artykuł będzie cytowany, zamieszczany na innych stronach tym bardziej będzie się liczyć i będzie wyżej niż konkurencja.

Każdy link na stronie jest liczony jako głos oddany na stronę w tym linku. Zatem jeśli na stronie znajduje się 10 linków, głos jest wart 0,1, jeśli na witrynie mamy 1000 linków, głos ma wartość 0,001. Kiedyś PR miał większą wartość niż teraz.

Na podstawie struktury witryny boty dzielą między strony wewnętrzny PR. Im mniej mamy poziomów stron tym lepiej wpływa to na indeksowanie i widoczność w wynikach wyszukiwania.